Головна Про нас Новини Практики Команда Контакти

Практика у справах, пов’язаних з ДТП

ЧИТАТИ
Назад

Практика у справах, пов’язаних з ДТП

Дорожньо-транспортні пригоди на сьогодні вже стали досить звичними ситуаціями, особливо для мешканців міст. Мабуть кожен з нас хоча б раз був очевидцем ДТП чи її наслідків, а дехто і безпосереднім її учасником.
За спричинення ДТП водій може бути притягнутий до адміністративної або навіть до кримінальної відповідальності.
Так, за порушення Правил дорожнього руху, що спричинило ДТП, статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 340 грн.) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Порушення ж правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, якщо це спричинило наслідки у вигляді загибелі людей або завдання їм тяжких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень, відповідно до законодавства України вважається кримінальним правопорушенням, відповідальність за вчинення якого встановлена ст. 286 Кримінального кодексу України.
Поряд з адміністративною та кримінальною винна у ДТП особа може нести також і цивільно-правову відповідальність, яка полягатиме в обов’язку відшкодувати спричинені матеріальні збитки та моральну шкоду.
Здійснення захисту у справах про ДТП має свою специфіку, пов’язану перед усього з тим, що диспозиції сформульованих у статті 286 Кримінального кодексу України та статті 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення норм є бланкетними. Тобто, обов’язковою умовою притягнення до відповідальності є порушення конкретних положень правил, інструкцій, інших нормативних актів у сфері безпеки дорожнього руху та наявність причинного зв’язку між цими порушеннями та передбаченими законом суспільно небезпечними наслідками.
Методики як розслідування, так і захисту у справах про ДТП значно відрізняються від інших. Саме тому запорукою здійснення ефективного захисту є спеціальні знання та досвід роботи у справах цієї специфічної категорії.

СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ

Підпишіться на нашу розсилку

Напишіть свій Email...

Дякуємо! Ви підписані на новини LexArs