Головна Про нас Новини Практики Команда Контакти

Довідка для виїзду дитини за кордон, та як на її отримання впливає відсутність боржника з аліментів у реєстрі боржників

ЧИТАТИ
Назад

Олена Сібірцева, партнер АО “LexArs”, адвокат

Спеціально для Платформи формування правової грамотності Right Skills

В Реєстрі боржників (далі – Реєстр) запис про боржника зі сплати аліментів вноситься у випадку, якщо існує заборгованість зі сплати аліментів понад 3 місяці. Якщо такої заборгованості немає, відомості, відповідно, будуть у реєстрі відсутні. Відсутність відомостей у реєстрі боржників про боржника зі сплати аліментів не має безпосереднього впливу на отримання довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів. 


Таку довідку має право отримати стягувач за заявою, поданою до державної виконавчої служби/приватного виконавця протягом трьох робочих днів. Відповідно, за результатами здійснення розрахунку, якщо буде встановлено наявність заборгованості зі сплати аліментів понад 3 місяці, боржник буде внесений до Реєстру, понад 4 місяці – видана також довідка, на підставі якої може бути здійснено тимчасовий виїзд дитини за кордон без згоди одного із батьків (боржника зі сплати аліментів). 


У випадку відсутності відомостей у реєстрі боржників про боржника зі сплати аліментів стягувач має право звернутися до ДВС із клопотанням про ознайомлення із матеріалами виконавчого провадження (для отримання інформації про стан і рух виконавчого провадження), у якому паралельно зазначити про необхідність здійснення розрахунку заборгованості зі сплати аліментів боржником, а також у випадку її наявності внесення відомостей про боржника до Реєстру, вжиття інших заходів виконавчого провадження (арешту майна, встановлення тимчасових обмежень, тощо) та видачі довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів.


Розрахунок заборгованості здійснюється на підставі рішення суду, в також відомостей про сплату аліментів, які можуть бути отримані:а) на підставі стягнутих сум ДВС; б) на підставі отриманих від боржника відомостей про здійснену сплату аліментів (якщо боржник повідомляє самостійно про сплату аліментів); в) на підставі відомостей про сплату аліментів, наданих стягувачем (якщо стягувач повідомляє самостійно про сплату аліментів боржником). 

Місцезнаходження боржника на цей процес не впливає.


‼️ Єдиний реєстр боржників: https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtorsАвтоматизована система виконавчого провадження https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
#rightskills #виїзддитини #аліменти #реєстрборжників #довідканавиїзд #двс

Також доступно за посиланням:
https://www.facebook.com/303049786519909/posts/1712119345612939/?extid=0&d=n


- Сібірцева Олена
Партнер

Схожі новини

Світлана Трофимчук, керуючий партнер АО «LexArs» приєдналася до соціального проекту «Школа героїв»

Планування спадщини

Олена Сібірцева, партнер АО "LexArs" взяла участь у якості лектора у Legal High School

СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ

Підпишіться на нашу розсилку

Напишіть свій Email...

Дякуємо! Ви підписані на новини LexArs